Fun Fact: Równo 20 lat temu rozpoczął się ostatni sezon lat dziewięćdziesiątych w NBA.
Załapali się na niego m.in. Vince Carter i Dirk Nowitzki, którzy w roku 2019 – wydającym się wówczas wymysłem twórców science-fiction – wciąż będą czynnymi koszykarzami NBA (wiem, w przypadku Dirka trochę przesadzam).
Trudno było się oprzeć właśnie takiemu karcianemu ujęciu tematu polokautowego, ograniczonego do 50 spotkań sezonu, choć miałem kilka innych pomysłów na symboliczną dla tamtego okresu kartę. Być może najlepsza byłaby karta Tima Duncana rzucającego nad Chrisem Webberem (ale tylko dlatego, że moją jedyną kartę Jasona Williamsa z tamtego sezonu już tu kiedyś wrzucałem), albo karta Latrella Sprewella, lub ewentualnie Marcusa Camby’ego blokującego rzut Kornela Davida. Scottie Pippen w barwach Houston Rockets też kojarzy się jednoznacznie. Można także było zestawić kartę Charlesa Oakleya w koszulce Raptors i Johna Starksa w koszulce Warriors, ale to chyba zbyt dziwne… Vince i Dirk to jednak równie dobre symbole, no i jakoś tak mniej człowiek się czuje starym ramolem, gdy uświadomi sobie, że pewne rzeczy się nie zmieniają nawet dwie dekady później…
A wiecie kto jeszcze zaczynał karierę równo 20 lat temu? Ci goście:
Welcome back! 🙂 Dobrze pamiętam tamten sezon. Idealny prezent od NBA na urodziny z tym mocno spóźnionym startem.
Dużo się później złego mówiło o tym sezonie, że słaby, 50 meczów itd., ale z drugiej strony super, że jednak w ogóle doszedł do skutku. Ale by się dzisiaj głupio szperało po basketball-reference, gdyby wszędzie było „n/a” przy 1999 r.
A karta, która również jednoznacznie skojarzyłaby się z tamtymi rozgrywkami to na pewno Rodman w Lakers. 🙂 Albo Chuck Daly na ławce Magic – to tak apropo Doleaca i Harpringa.
Pamiętam ten sezon! Duże nadzieje wiązałem wtedy z Daly’m jak trenerem oraz Doleacem i Harpringiem…. hehe… suma sumarum trochę wtedy nie wyszło Magikom… a szkoda 🙂
20 lat później Adam Silver dał Dirkowi specjalnie zaproszenie na ASG a Vince’a olano po całości, chociaż ani jeden ani drugi nie zapowiedział końca kariery (co innego Wade, który był głównym powodem tych zaproszeń).
Doleac jakby nie patrzeć źle nie skończył, bo koniec końców pierścień na palcu ma. Harpring natomiast swego czasu pamiętam był autorem najkrótszego „Dunk mixa” na YT, który trwał kilka sekund i przedstawiał jeden wsad.
[…] miały miejsce dwa groźne ataki: Jose Calderon umieścił w obręczy 89 kolejnych osobistych, a Dirk Nowitzki – 82. Warto dodać, że stary rekord Murphy’ego pobił w międzyczasie także Mahmoud […]