Doc Rivers

Doc Rivers

Fun Fact: Dzisiejszy FF pochodzi z jednego z archiwalnych numerów Sports Illustrated z kwietnia 1991:

Podczas niedawnej zabawy z trzyletnim synem Jeremiah, obrońca Hawks, Glenn (Doc) Rivers, przyczepił sobie do czoła kosz-zabawkę na przyssawki. Zamiast jednak ćwiczyć rzuty z dystansu, czego spodziewał się Doc, Jeremiah wykonał dziki slam dunk, który zerwał przyssawki z czoła ojca, zostawiając dużą, nieregularną czerwoną łatkę, wciąż widoczną następnego dnia podczas treningu. Tak narodziła się nowa ksywka Riversa: Gorbaczow.

Szkoda, że Doc załatwił posadę w Clippers Austinowi, a nie Jeremiaszowi, który wygląda jak ktoś, kto lepiej odnalazłby się w teamie o nazwie „Lob City”.

Gorbaczow niecałe trzy miesiące po cytowanym powyżej artykule został wytransferowany za 9 pick w Drafcie 1991 (i dwa drugorundowe w 1993 i 1994) do Clippers, którym pomógł awansować do playoffs (skąd po roku trafił do Knicks, a potem do Spurs). Jego kariera to jednak przede wszystkim 8 sezonów w Atlancie (w rozgrywkach 87/88 zagrał nawet w All-Star Game), w trakcie których prezentował się mniej więcej tak:

Otagowane

One thought on “Doc Rivers

  1. […] Charlesa „Mogłeś po prostu wsadzić z góry tę je***ą piłkę” Smitha i Doca „Gorbaczowa” Riversa (i Bo „Bo Kimble!” Kimble’a!), wysyłając w przeciwną stronę Marka […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: