Clyde Drexler

Clyde Drexler

Fun Fact: Choć Clyde Drexler był jednym z najbardziej niesamowitych ligowych lotników z lat 80 i 90, to w Konkursach Wsadów nigdy nie dokonał niczego pamiętnego. Nie żeby nie próbował – w Slam Dunk Contest wystartował aż 5 razy, co – razem z Dominique’iem Wilkinsem – czyni go rekordzistą pod tym względem. Poniższe wideo prezentuje jego najlepszy występ w ramach tych zawodów – w 1989 roku zajął drugie miejsce ustępując tylko Kenny’emu „Sky” Walkerowi (ale nawet wtedy rozczarował, pudłując dwa pierwsze dunki finałowe i rezygnując z trzeciej próby nie mając już szansy na zwycięstwo).

Gracja Drexlera jest tu doskonale widoczna, ale to, co porywało wszystkich w meczach, nie robiło wrażenia na sędziach SDC. Poza wsadowym wicemistrzostwem sprzed 28 lat, konkursowy dorobek Szybowca to przedostatnie miejsce w 1984, ostatnie w 1985, czwarte w 1987 i trzecie w 1988. Tendencja była wznosząca, ale jak na takiego profesora w umieszczaniu piłki w koszu z góry – czegoś tu brakuje. Może po prostu odrobiny złych manier, które musi posiadać każdy showman.

W tej sytuacji największym pozameczowym dunkowym wyczynem Drexlera jest zwycięstwo w nietypowym konkursie zorganizowanym przez Portland Trail Blazers przy okazji rozgrywanego na świeżym powietrzu meczu pokazowego w sierpniu 1989. Po każdej rundzie wsadów organizatorzy podwyższali obręcz. The Glide jako jedyny zapakował do kosza umieszczonego na wysokości 354 centymetrów (drugie miejsce zajął nikt inny jak Jerome Kersey, zaliczając jako ostatnią wysokość 350 centymetrów).

Otagowane

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: