Michael Smith

Michael Smith

Fun Fact: Michael Smith został wybrany w drugiej rundzie Draftu 1994 przez Sacramento Kings i stworzył ekscytujący duet pierwszorocznych power forwardów z Brianem Grantem. Po pierwszym sezonie mógł się poszczycić występem w Rookie Game i najlepszym wśród debiutantów odsetkiem trafień z pola (54.2%). Po drugim sezonie miał już miano najlepszego zbierającego ligi wśród graczy, którzy ani razu nie wyszli w podstawowym składzie (6.0). W trzecim, został graczem pierwszej piątki i liderem Królów w średniej zbiórek (9.5). Był klasyczną podkoszową bestyjką, w której lęk budziły tylko wizyty na linii rzutów wolnych (w pierwszych trzech latach w lidze nigdy nie przekroczył granicy 50% celności). Jak na tak dobry początek, reszta jego kariery była rozczarowująca. Nigdy nie przestał dzielnie walczyć pod tablicami, ale po transferach do Vancouver i Waszyngtonu, wyjechał do Włoch w 2001 roku i to był – nieco przedwczesny – koniec jego przygody z NBA (Smith wrócił do USA, ale rozegrał jeszcze tylko dwa sezony w CBA, z przerwą na preseason w koszulce Indiana Pacers).

W pierwszych latach był jednak na tyle cenioną postacią w lidze, że artykuł na jego temat pojawił się w Tygodniku Koszykarskim Basket – jego tytuł przy okazji doprecyzowywał nieco dość pojemną ksywę Michaela Smitha – The Animal:

smithbasket

Otagowane

3 thoughts on “Michael Smith

  1. […] Fun Fact: Drugi dzień z rzędu bohaterem wpisu jest gracz o nazwisku Grant i – z tego właśnie powodu – ksywie „Generał”. Brian Grant zasługiwał na sobie poświęcony wpis od dawna, zwłaszcza, że nieodłącznie kojarzący się z nim (a przynajmniej mnie się kojarzący), a mniej zasłużony Michael Smith już miał swoje pięć minut. […]

  2. Juggernaut pisze:

    Teraz dopiero widzę jak podobny był na tym zdjęciu z „Basketu” do Michaela Ansleya. 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: