Tom Hammonds

Tom Hammonds

Fun Fact: Tom Hammonds zawsze kojarzył mi się z taką nieco uboższą wersją Antonio McDyessa (z którym zresztą grał przez dwa lata w Nuggets) ze względu na podobny styl w powietrzu. Rzadko grał więcej niż 15 minut w meczu, ale wielu z Was może go pamiętać z efektownych migawek w NBA Action…

Nie wiem czy drag racing miało w latach 90 swój odpowiednik NBA Action, ale tam też można było zobaczyć Hammondsa. Równolegle z karierą koszykarską startował bowiem w wyścigach równoległych. Trenerzy oczywiście tego nie pochwalali, ale ostatecznie nie zabraniali wierząc w profesjonalizm Toma (ścigał się już na studiach, choć wtedy w kompletnej tajemnicy) i nagradzając w ten sposób ciężką pracę na treningach. Nie zabraniali nawet wtedy, gdy ESPN pokazało nagranie, na którym auto prowadzone przez grającego wówczas w Denver skrzydłowego, przekoziołkowało po torze – na szczęście nic się naszemu dzisiejszemu bohaterowi nie stało.

Po zakończeniu 11-letniej przygody z NBA w 2001 roku, Hammonds kontynuował ściganie i został nawet właścicielem profesjonalnego teamu, ale w ciężkich latach po światowym kryzysie ekonomicznym musiał cały ten bajzel sprzedać. Teraz oddaje się innej swojej pasji – brazylijskiemu jiu jitsu – i idzie mu to na tyle dobrze, że ma na swoim koncie dwa tytuły mistrza świata federacji IBJFF i złote medale Pan Jiu-Jitsu Championship.

Na mnie jednak i tak największe wrażenie robił w takim wydaniu:

Otagowane

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: