James Worthy

James Worthy

Fun Fact: W maju 1986 roku, na łamach „Sports Illustrated”, Bruce Newman napisał:

„Na twarzy Worthy’ego zazwyczaj maluje się nieokreślone zmartwienie z domieszką smutku, jak u włamywacza, który właśnie usłyszał warczenie psa. Ma taki rodzaj twarzy, który mógłby wyrażać żal lub przygnębienie w filmie Ingmara Bergmana. To taka twarz, jaką spotykasz odwiedzając zakład pogrzebowy.”

Bardzo żałuję, że Newman nie widział, a zatem nie mógł też opisać, wyrazu twarzy Jamesa Worthy’ego w dniu 14 listopada 1990 roku, gdy okazało się, że zamówione przez telefon dwie prostytutki okazały się policjantkami.

Big Game James był wtedy w hotelu w Houston i skorzystał z usług agencji towarzyskiej w ramach przygotowań do meczu z Rockets, który miał się odbyć tego samego dnia. Worthy’ego aresztowano, ale udało mu się wyjść za kaucją jeszcze tego samego dnia i zdążyć na drugą kwartę starcia. James rzucił 24 punkty i pomógł Lakersom zwyciężyć po dogrywce.

Newman mógłby jeszcze wspomnieć, że Worthy ma twarz kogoś, kto bardzo nie chce pokazać koledze ze studiów, że ma w torbie płatki z jego podobizną.

Otagowane

One thought on “James Worthy

  1. Juggernaut pisze:

    To jest niestety historia, która kojarzy się z Jamesem prawie tak samo dobrze jak ten game 7 z 1988. 😉 Pewnie po tamtym dniu już żaden znany grojek w Houston nie decydował się na zamawianie panienek do hotelu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: