Doug Smith

Doug Smith

Fun Fact: Doug Smith był na tyle cenionym graczem uniwersyteckim, że w dniu Draftu 1991 pewien dziennikarz z Denver nawoływał Nuggets do wybrania go z czwartym numerem zamiast Dikembe Mutombo (choć to wiek Mutombo – 25 lat – był tak naprawdę głównym powodem wątpliwości autora). „Wybierzcie go i patrzcie jak daje wam dekadę solidnej kariery na pozycji skrzydłowego” – pisał Mark Wolf w Rocky Mountain News, myląc się raczej grubo, bo choć Smith – wybrany ostatecznie przez Dallas z szóstym pickiem – zaczął karierę solidnie (9/5 przez pierwsze trzy sezony), to trwała ona tylko pół dekady.

Ale nie tylko Wolf uważał Smitha za świetny wybór. „To pewniak” – mówił o nim Stu Inman, dyrektor ds. personalnych Miami Heat, właścicieli piątego picku, którzy długo głowili się, na którego Smitha go wykorzystać (ostatecznie postawili na Steve’a, porównywanego do Magica Johnsona, mimo iż Doug spełniał ich wymogi kadrowe).

Talent Smitha był podobno niepodważalny, ale niestety, tradycyjne podejście do pozycji na boisku, które w latach 90. wciąż jeszcze obowiązywało, utrudniało mu odnalezienie roli w NBA. Ci, którzy pamiętają go w akcji uważają, że dziś mógłby być stretch-four lub small-ballowym centrem, wtedy Mavs kazali mu przybrać na wadze, co pozbawiło go głównego atutu – atletyczności.

Na otwarcie poniższej topki można zobaczyć jak Doug Smith kończy kontratak po podaniu Jasona Kidda

…i dużo więcej migawek z jego kariery się nie zachowało. Trzy miesiące po uwiecznionej powyżej akcji, Smith został wystawiony na odstrzał przez Mavs i wybrany w expansion drafcie przez Raptors, jednak kontrakt podpisał ostatecznie z Celtics i po 17 rozegranych w zieleni meczach sezonu 95/96 jego przygoda z NBA dobiegła końca.

Jego profesjonalna gra w koszykówkę zakończyła się jednak dopiero w 2002 roku, gdy jako zawodnik ligi ABA doznał kończącej karierę kontuzji pleców… schylając się, by położyć piłkę na parkiecie.

Otagowane

2 thoughts on “Doug Smith

  1. […] meczów z powodu kontraktowego impasu) i Bond, Walter Bond (pick szóstej rundy draftu… CBA), Doug Smith (szósty najlepszy Doug w historii ligi wyprzedzany tylko przez Collinsa, Moe, Christie, Westa i […]

  2. […] Dallas Mavericks pojawiały się takie nazwiska jak: Terry Davis, Sean Rooks, Mike Iuzzolino, Doug Smith, Randy White, Walter Bond, Morlon Wiley, Brian Howard, Dexter Cambridge, Donald Hodge czy Tracy […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: