Sleepy Floyd

Sleepy Floyd

Fun Fact: Fani Warriors ślinią się dziś na myśl o trzecich kwartach/trzech kwartach Klaya (tudzież czymkolwiek w wykonaniu Stephena Curry’ego). Ci nieco starsi nie zapominają przy tym o czwartej kwarcie Sleepy Floyda.

Sleepy (który naprawdę miał na imię Eric) w latach 90. grał w Rockets (do 1993), Spurs (93/94) i Nets (94/95). Statystycznemu kibicowi zaczynającemu w tamtych latach przygodę z NBA zapadł więc raczej w pamięć ze względu na zabawny przydomek niż grę, bo tamten okres był już schyłkiem jego kariery.

Kariery, którą zaczynał w 1982 roku w New Jersey Nets i kontynuował w latach 1983-87 w Golden State Warriors, którym dał jeden z najbardziej niesamowitych występów playoffowych nie tylko w historii klubu, ale także w historii NBA.

Golden State Warriors grali z Los Angeles Lakers w drugiej rundzie play offów 1987 i przegrywali 0-3. Zanosiło się na szybki sweep na parkiecie w Oakland i stałoby się tak, gdyby mecze NBA trwały 36 minut. Trwają jednak 48 i ostatnie 12 z nich Sleepy Floyd wykorzystał aby rzucić 29 punktów i dać Warriors zwycięstwo (jak się potem okazało, jedynie honorowe). Oprócz punktów w jednej kwarcie, Floyd ustanowił wtedy także rekord punktów w połowie meczu playoffs, rzucając ich w drugiej aż 39. W całym meczu miał 51 punktów. Wstrząsająca kwarta Floyda w telegraficznym skrócie wygląda tak:

Otagowane

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: