Cadillac Anderson

Cadillac Anderson

Fun Fact: Wreszcie! Cadillac Anderson pojawia się na MMJK, co oznacza, że skompletowałem na moim blogu ustanowione przez Billa Simmonsa w „The Book Of Basketball” trio najbardziej zjawiskowo brzydkich koszykarzy NBA. Kena Bannistera, Cadillaca i Popeye’a Jonesa nazwał „Birdem, Magikiem i MJ’em brzydoty”.

Na powyższej karcie możecie przeczytać, że Grega Andersona nazywano Cadillac, bo jeździł rowerem po kampusie Houston University, ale odpowiedź „bo wyglądał jakby przejechał go Cadillac” też jest uznawana za poprawną. W mieście NASA był członkiem słynnego teamu „Phi Slama Jama” razem z Hakeemem Olajuwonem i Clyde’em Drexlerem, a po wyborze w pierwszej rundzie Draftu 1987 spędził 10 sezonów w NBA (kolejno w San Antonio, Milwaukee, New Jersey, Denver, Detroit, Atlancie, San Antonio i Atlantcie) z przerwą na rok we Włoszech w połowie. Poszperałem w highlightach i wybiły się dwie jego akcje: blok i asysta:

cadillac

Jego kariera mogła być z pewnością dłuższa, bo Cadillac miał opinię jednego z najmilszych gości w lidze, wartych kontraktu ze względu na same walory „szatniowe”, ale ledwie dwa miesiące po zakończeniu rozgrywek 97/98, Anderson był już oskarżony o udział w handlu narkotykami. Choć nie był bankrutem, to akurat rozwodził się z żoną i sędzia zamroził jego konta, więc postanowił pomóc koledze ze szkoły średniej i zostać pośrednikiem w jednym z jego kokainowych dealów. Zamiast walczyć o kolejny kontrakt spędził więc pięć miesięcy w więzieniu, a potem już do ligi nie wrócił.

Dziś chyba trzyma się z dala od kłopotów, ale najwyraźniej z krótkimi przerwami, bo robienie sobie zdjęć z Vernonem Maxwellem (który – wbrew wszystkiemu czego nauczyliśmy się o nim w trakcie jego przygody z NBA – nie siedzi ani w więzieniu, ani w szpitalu psychiatrycznym) to kuszenie losu…

Otagowane ,

One thought on “Cadillac Anderson

  1. […] Na koniec powtórzę jeszcze raz, to co jest tu najbardziej wstrząsające: gdy ostatnim razem Spurs zaczynali sezon bez Tima Duncana w składzie, ich podstawowym power forwardem był Carl Herrera (a pomagali mu pod koszem – jeśli pominiemy Davida Robinsona, który zakończył rozgrywki po 6 meczach – Will Perdue i Cadillac Anderson). […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: