Kevin Duckworth

Kevin Duckworth

Fun Fact: Co zrobili Clippers, kiedy ich jesienią 1996 roku center Stanley Roberts roztył się tak niemożebnie, że musieli zawiesić go na czas nieokreślony za niesubordynację? Ściągnęli innego gościa, który był trochę mniej spasiony niż Roberts tylko dlatego, że dopiero co wypuszczono go z obozu dla osób walczących z otyłością. Dlatego właśnie tak bardzo tęsknię za starymi Clippers.

Duckworth w szczytowych momentach nie dbania o linię ważył około 160 kilogramów, ale w odróżnieniu od takich żarłoków jak Roberts, miał też szczytowe momenty koszykarskie.

Dwa razy – w 1989 i 1991 – wystąpił w Meczu Gwiazd, otrzymał nagrodę Most Improved Player w 1988 roku, a w najlepszych latach dawał Portland Trail Blazers 18 punktów i 9 zbiórek, dwukrotnie awansując z nimi do Finałów NBA.

Do tego wszystkiego stosował jedną z najdziwniejszych technik przy rzucie z wyskoku: w końcowej fazie pchał piłkę jedną ręką (co pozostało kultową zagrywką do dziś dzięki odwzorowaniu stylu Duckwortha w grach wideo – na YouTube filmików z serii „Kevin Duckworth jumpshot challenge” jest chyba więcej niż faktycznych highlightów centra Blazers).

Otagowane

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: